Pages

A következő címkéjű bejegyzések mutatása: közbiztonság. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: közbiztonság. Összes bejegyzés megjelenítése

2026. június 6., szombat

Támadó a kosárpályán, őrült a buszon #magyar #magyarország #vlog #sztori - VIDEO

 Támadó a kosárpályán, őrült a buszon #magyar #magyarország #vlog #sztori

Csak két kosárpályás régi történet, meg egy buszos sztori. "rossz emberek vannak"

https://www.youtube.com/watch?v=NEZIJZqrJvs



2025. október 3., péntek

Rendőrség akciózik a városban - bicikliről rögzítve - VIDEÓ

 Rendőrség akciózik a városban - bicikliről rögzítve 

Valami történt, talán érdekesnek mondható. Rendőrök mindenütt, én meg odahajtottam megnézni hogy mi volt... 

https://www.youtube.com/watch?v=kuriw4BsC0Q



2023. április 3., hétfő

Equadorban lazítottak a civil lőfegyvertartási törvényeken

 Lazított a fegyvertartási szabályokon és szükségállapotot hirdetett ki Guillermo Lasso ecuadori elnök a latin-amerikai ország három régiójában a kábítószerkereskedő bűnszervezetek gerjesztette erőszakhullám miatt.

A vasárnaptól hatályos rendkívüli jogrend Guayaquil kikötővárosára, Durán és Samborondón elővárosra, illetve két tengerparti tartományra, Santa Elenára, valamint Los Ríosra terjed ki. Az intézkedések egyebek között éjszakai kijárási tilalmat foglalnak magukban. Mindemellett a kormány lazított a fegyvertartási szabályokon is, így a jövőben a helyi lakosok önvédelemre fegyvert hordhatnak.

"Közös ellenségünk van: a bűnözés, a kábítószerkereskedelem és a szervezett bűnözés" - hangsúlyozta Lasso rádióban és televízióban is közvetített lakossági felhívásában. "Ecuador kormánya számára fontos a béke és a nyugalom. Kereszteshadjáratot indítottunk ezért a biztonság végett, ami magában foglalja a hadsereg, a rendőrség és a hírszerzés erőinek egyesítését" - tette hozzá.

https://hvg.hu/vilag/20230402_Szuksegallapotot_hirdettek_ki_Ecuador_harom_regiojaban_az_eroszakhullama_miatt

2023. március 11., szombat

Biciklitolvajok és lopások biztonsági kamerák felvételein - Videó

Biciklitolvajok és lopások biztonsági kamerák felvételein

Néhány újabb felvétel kerékpárok és egyéb járművek ellopásáról. Van amelyik megússza és csak felvétel készül róla, de van akit rajtakapnak vagy később azonosítják be őket...


https://www.youtube.com/watch?v=Q6uRQ7ux40A


2023. január 14., szombat

Fegyveres rablások és támadások - (biztonsági kamerák felvételei) VIDEÓ

Fegyveres rablások és támadások - (biztonsági kamerák felvételei)


Egy újabb csokorra való felvétel ahogy bűnözők épp "dolgoznak". Rablás, támadás, sima lövöldözés a semmiből, lopás, késes támadás, van benne minden.




https://www.youtube.com/watch?v=-QF09Q5JC_U

2022. szeptember 24., szombat

Mit lát a biztonsági kamera? (Lopás, rablás, fegyveres támadás) - videó

Van közte fegyveres önvédelmi is... Mit lát a biztonsági kamera? (Lopás, rablás, fegyveres támadás)

 

önvédelem, Amerika, fegyvertartás, közbiztonság, kamera


2022. április 30., szombat

Őrangyalok - ha a hülyeség fájna... (Néhány szóban a Guardian Angels szervezetről)

Csak egy rövid videó az Őrangyalok nevezetű szervezetről, kik ők, mit csinálnak és végül egy tény hogy miért tartom értelmetlenne az egyik fő szabályukat...



2017. május 11., csütörtök

Amerikai civilek, golyóálló mellényben, puskákkal járőröznek az utcákon

San Antonio, Texas - Egy csapat fegyveres civil háztulajdonosok járőröznek a házaiknál és és a környező utcákban. "Brian", egy volt katona alapította meg a Bűnözés-Ellenes Csoportot. Sok lövöldözés és autófeltörés volt az otthona közelében és ez vezetett oda hogy ő és néhány társa a kezükbe vették a közbiztonság ügyét.

Az alapító tag elmondta, hogy szeptemberben alakultak, de már több mint 20 tagjuk van és így már nem 1, hanem 11 utcát tartanak ellenőrzés alatt, amibe nem csak a lakóházak, de üzletek és boltok is beletartoznak.

"Az összes tagunk itt lakik az utckában." - mondta az egyik tag a sajtónak. "Itt lakunk és nem ok nélkül döntöttünk a járőrözés mellet, hanem azért mert itt valóban sok a bűnözés, muszáj hogy visszatartsuk valahogy."

Golyóálló mellényt vesznek fel és puskáik vannak, rádión keresztül tartják egymással a kapcsolatot. A járműveik a CDU-val vannak megjelölve. (Crime Deterrence Unit)

Brian elmondta hogy általában nem viselnek maszkokat. A múlt vasárnap reggel 10 férfi 3 járműben járőrözött az utcák között, miközben 4-en gyalog a járdán haladtak, a hátuk mögött egy másik járművel. Egy másik jármű pedig néhány házhoz ment, a polgárőrséggel kapcsolatos kitöltött nyomtatványokkal.

A volt katonai rendőrségi dolgozó nem akarta megadni a sajtónak a nevét. Elmondása szerint néhányan meglepődnek rajtuk "Kik ezek a fickók és mit csinálnak itt?"- gondolják.

A csapat tagjai csak azt mondjká hogy megvédik az otthonaikat és az utcáikat a bűnözőktől.

"Embereket képzünk ki hogy hogy tartóztassanak le valakit és hogy bilincseljék meg akiket így elkapnak." - mondta Brian.

A civilek is letartóztathatnak valakit, ha bűncselekményen kapják az illetőt.

Brian azt is elmondta hogy nem csak a letartóztatáshoz van joguk hanem ha szükséges akkor a lőfegyveres önvédelemre is.

A helyi sheriff azt nyilatkozta a sajtónak hogy jobban szeretnék ha inkább csak hívnák őket ha valami gond van és nem eljáróként hanem tanúként viselkednének.

Brian tisztában van azzal hogy a rendőrség így gondolkodik róluk és megérti őket, mivel a helyzet nem mindennapos. A vezetőjük szerint bizonyos típusú bűncselekmények visszaszorultak, főként a lopások. A rendőrség szerint viszont inkább emelkedett a bűncselekmények száma. (Igaz, a rendőrség statisztikái nem a 11 utcáról szóltak, hanem egy jóval nagyobb területről, ahol a CDU nem is járőrözik.)

A CDU-nak még nem volt semmilyen erőszakos összetűzésben része, a bűnözők még nem támadtak rájuk.

A weboldaluk címe:

cdupatrol.com

Forrás:

http://news4sanantonio.com/news/local/homeowners-armed-with-rifles-body-armor-and-marked-vehicles-patrol-their-neighborhoods

2015. május 25., hétfő

Rablási kísérlet Dél-Afrikában - Fegyveres önvédelem


Dél-Afrika: 3 rabló ment be egy házba. A macskák meghallották a betörőket és hangosan morogtak. A gazdájuk -a nő- felfigyelt a dologra és fegyverrel ment ki megnézni hogy mi a helyzet. Meglátta a rablókat, mondta hogy meg ne mozduljanak és hogy kérdezte hogy kik ők. A rabló közeledni kezdett a nő felé -talán nem látta hogy a nőnél revolver volt-, a nő pedig 3x rálőtt a rablókra. A három rabló elmenekült. A nő barátja is azonnal fegyvert fogott és kirohant a barátnőjéhez. Átvizsgálta a lakást hogy nincs-e még valaki a házban, és aztán aztán felmentek az emeletre, bezárkóztak és hívták a biztonsági őrséget (gondolom hogy azok jobbak Dél-Afrikában mint a rendőrök, mert azokat nem hívta, azok később mehettek ki, vagy talán a biztonsági cég hívta a rendőröket.)



Aki tud angolul, annak itt vannak a részletek:

2015. január 25., vasárnap

Fegyver civil kézben = hullahegyek (Plano, Texas állam)

Billy P. nevű felhasználó hozzászólása az Origo-n. 

"...az USA-ban négy-ötszörös a gyilkossági ráta, mint Európában akárhol. És az az átlag is úgy jön ki, hogy a fegyvertartást Európához hasonlítható módon betiltó/szabályozó demokrata államokban elég alacsony, a fegyverbuzi republikánus területeken meg az egekben van, Louisiana államban 10-nél több gyilkosság jut 100e lakosra. Magyarországon 1,4." 

 Természetesen ez nem igaz, vannak bőven demokrata államok a szigorú fegyvertörvényeikkel rosszabbul állnak szándékos emberölés (gyilkosság) téren és sokkal rosszabb statisztikákat mutatnak fel, mint a konzervatív republikánus államok, ahol a fegyvertartás hozzátartozik a mindannapos élethez. 

 Mindemellett emeljünk ki egy várost, legyen az egy Texas-i, ahol aztán valóban majdnem minden egyes házban van lőfegyver. 

Plano város, Texas

 Nem falu, nem község, nem kisváros, hanem egy elég nagy város, ahol már a 2010-es népszámláláskor is 270.000 ember élt. (Ez annyi mint Miskolc és Kecskemét lakossága együtt.) 

 Plano városban, mint Texas államban mindenhol, a lakosok fel vannak fegyverkezve. Sörétes puskák, pisztolyok, revolverek, golyós puskák, fél-automata karabályok vannak mondhatni mindegyik házban. 

Plano város a 2004-es szavazatok eloszlása alapján az 5. legkonzervatívabb város, ami az Egyesült Államok területén lévő 35.000 várost tekintve elgondolkodtató teljesítmény. 

 A város bűnözési statisztikáját tekintve a legutóbbi év a 2012-es. Ebben a hatalmas városban, ahol 270.000 ember él és mondhatni minden egyes házban van 1 lőfegyver, vajon hány szándékos emberölést, vagyis gyilkosságot követtek el? 500-at? 300-at? 200-at? 100-at? 50-et? Egyik sem talált. Összesen 1-et. Ez a szám 100.000 lakosra vetítve 0.4 -et jelent. Ugyanakkor 2012-ben Magyarországon vagy 200 szándékos emberölést követtek el (178-at szeptember 30-ig bezárólag, amihez még hozzájött 3 teljes hónap), ami 2.0, ha 10 millió lakossal számolunk. 

 Tehát Magyarországon 2012-ben arányaiban 5x annyi ember esett gyilkosság áldozatául, mint a fegyverekkel teli Texas-i nagyvárosban, Plano-ban.

2014. október 26., vasárnap

Egy alabamai férfi 22-es kispuskával verte vissza a rablók támadását


Birmingham, Alabama állam, USA - Arthur Williams, egy helyi lakos elmondta, hogy miután rablók támadtak az otthonára, ő tüzet nyitott rájuk a .22-es puskájával. Az egyik rabló a mellkasához kapott és elfutott, a második bűnöző pedig egy fehér járműbe vetődött és elhajtott. Az eset reggel 8:30-kor történt.

A rendőrség szóvivője azt nyilatkozta, hogy egy meglőtt férfit kitett egy másik személy a közeli sürgősségin. Őt kórházba szállították hogy megműtsék.

A második gyanúsítottat nem sokkal később szintén őrizetbe vették. A rendőrök találták meg, mivel tudták hogy egy fehér sport kombit kellett keresniük, aminek ki volt lőve a hátsó szélvédője.

A szemtanúk elmondták, hogy két férfi rontott be a házba, lövéseket adott le valaki, majd a két férfi kimenekült a házból.

http://gunssavelives.net/self-defense/al-homeowner-uses-22-rifle-to-fight-off-two-intruders/

2014. október 1., szerda

Fegyveres Batman védi a várost

Egy férfi megkapta a közösségtől a "Batman" becenevet, amiért ő járőrözik a rossz környékeken a rendőrség helyett.

Előfordul olyan is, hogy a rendőrség 30 percen át fel se veszi a telefont, ez történt akkor is, mikor valakihez betörtek és az áldozat megpróbálta őket felhívni telefonon. Olyan is előfordul hogy 58 percen át nem ki a helyszínre, még akkor sem ha komoly bűncselekmény történik.

Ezt elégelte meg az egyik lakos és úgy gondolta hogy ő fogja figyelni a környéket, mint önkéntes polgárőr. A járőrútjain nyíltan viseli a lőfegyverét az oldalán, bár emellett megvan rejtett viselési engedélye is.

A körútjain hangosbemondóba szokott beszélni, amivel értesíti a lakosságot hogy kint van és figyeli az utcákat. Az elhagyott házakat átvizsgálja, vandálokat illegális lakásfoglalókat és gyújtogatókat után kutatva. De a járőrözése elriasztja a környékről a rablókat, gyilkosokat, autótolvajokat és erőszakos támadókat is.

Úgy kezdődött nála a dolog, hogy részt vett egy kislány felkutatásában. A pici lány apját ugyan elítélték, de a gyerek holtteste sosem került elő, hiába keresték.

A polgárőr elmondta hogy hogyan történt.

"Emlékszem hogy néhány évvel ezelőtt egy kislány, egy baba, Bianka eltűnt. Sokan részt vettek a keresésében, köztük én is. Akkor nagyon elérzékenyültem. Sosem találtuk meg, de én sosem adtam fel a keresését."

A médiának ezt nyilatkozta az egyik környékbeli lakos:

"Egy igazi férfi van kint az utcákon, aki védelmez minket." Arra a kérdésre hogy biztonságosabb-e ettől a környék, azt válaszolta hogy "Igen".

Videó:

http://www.youtube.com/watch?v=C7XKw_cLTYs

http://benswann.com/detroit-citizen-dubbed-batman-for-armed-neighborhood-watch-patrols/